Čosi tu neštimuje

Autor: Dušan Seberíni | 27.10.2020 o 2:35 | Karma článku: 2,03 | Prečítané:  336x

Už dlhší čas masmédiá šíria správy, že v nemocniciach chýba zdravotnícky personál. To by mohla byť pravda. Ibaže nemocniční spíkri hlásia zovšadiaľ, že dôvod nedostatku zdravotníckeho personálu je v tom, že mnohí sú nakazení.

Takú informáciu  pred pár dňami hlásili z nemocnice v Nitre a dnes sme sa z televízie dozvedeli komediálnu správu, že katastrofálny stav je aj v nemocnici v Banskej Bystrici. Že majú 27 pacientov s pozitívnym testom, ale pritom u zdravotníckeho personálu je 50 nakazených (bližšie nešpecifikovaných).

Čo vy na to?

Ja chcem veriť, že tých 50 nakazencov - či už lekári, zdravotné sestry, upratovačky či údržbári - dodržiavali základnú hygienickú prax aj bez Matovičových cirkusantských protiepidemiologických príkazov. Chcem veriť, že tí nakazenci rešpektovali aj nariadenia Ústredného krízového štábu SR, lebo žiadna z nemocníc nehlásila, že by zdravotnícky personál prišiel k nákaze porušovaním  protikovidných opatrení.

Tak potom prosím ako sa nakazili?

Rozmýšľajte!

Ak napriek dodržiavaniu opatrení pribudlo v Banskej Bystrici 50 nakazených osôb zravotníckeho personálu, tak potom sú tu dve možnosti.

1/ Buď rúško, dezinfekcia roztokmi a ostatné opatrenia sú naprosto neúčinné

2/ Alebo sa nákaza šíri inými cestami

Je aj tretia možnosť?

Ja by som povedal, že pri cirkusantsky prísnych nariadeniach krízový štáb diletantsky zabudol na mnohé opatrenia, ktoré v stredoveku boli samozrejmosťou. Je ich veľa. Ale spomeniem len jedno - na pohľad groteskné.

Záchod !

Nie jeho precízne čistenie, ale smrad! Už v základnej škole sme sa učili na hodinách chémie o disperzných sústavách a smrad v záchode patrí do disperznej sústavy aerosólov. V plynnom prostredí vzduchu sú rozptýlené pevné čiastočky výkalu. Veľkosť častíc je od niekoľko nanometrov až po niekoľko mikrometrov. A vďaka našim nosom vieme, kam až tie výkalové častice vedia doletieť... A ak na takúto časticu nasadne vírusík, vie doletieť poriadne ďaleko ... Naše nosné dierky nevedia rozlíšiť, či sme nasali len smrdiaci suchý výkal, alebo či bol aj s vírusovou nátierkou... 

V stredoveku sa neučilo o disperzných sústavách, ale počas epidémie bolo samozrejmé na vykydanú stolicu kydnúť za žufaňu vápna. A neskôr chlorované vápno. Viem, viem, neboli splachovacie kadibúdky. Ale náš splachovací systém odstraňuje stolicu ale nie smrad ...

A nakoniec užitočná poznámka.

Keďže k otázke ochorenia Covidu-19 pristupujem zodpovedne a keďže naše masmédiá nepristupujú k informovaniu obyvateľstva postačujúco a často ani pravdivo, 5. mája 2020 som si urobil vlastný prieskum nakazenosti v tých zložkách pracovného zaradenia, ktoré boli od začiatku pandémie v permanentnom zaradení. Výsledky ma úžasne prekvapili:

- u železníc boli 2 nakazení, ale obaja boli rušňovodiči
- v supermarketoch nikto
- v staniciach čerpadiel PHM nikto
- v autobusovej doprave SAD nikto
- u polície 10 pozitívnych prípadov

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Jankovská priznala vzťah s Kočnerom. Spomína aj Fica

Neskôr chce vypovedať o Bödörovi, aj Zoroslavovi Kollárovi.


Už ste čítali?